VIDEO | S-a încins lupta în Bundesliga. Bayern a egalat liderul în Germania. Mainz a obţinut cea mai categorică victorie, împotriva unei echipe de UCL

Bundesliga

Bayern s-a impus la limită cu Hertha Berlin, scor 1-0, iar Mainz a trecut cu 3-0 de Schalke

Bayern - Hertha 1-0 (Javi Martinez 62)

Bavarezii au pus capăt unei serii de patru meciuri fără succes în campionat cu Hertha şi au egalat-o pe Borussia Dortmund, echipa de pe primul loc. Galben-negrii au golaveraj superior şi un meci mai puţin. Borussia - Bayer Leverkusen se joacă duminică, de la ora 19:00, în direct pe Telekom Sport 3.

Mainz - Schalke 3-0 (Onisiwo 18, 84, Marteta 73)

Alex Maxim a intrat în minutul 86 şi a sărbătorit cel mai categoric succes obţinut de Mainz în acest campionat. Victorie venită în faţa unei echipe care a jucat la mijlocul săptămânii împotriva lui City, în optimile UEFA Champions League, şi care a pierdut cu un gol primit în minutul 90.

Afla mai multe despre: bayernherthamainzschalke