VIDEO | Sane, super execuţie din lovitură liberă în partida cu Benfica! Cum a marcat starul lui Bayern Munchen

Bayern Munchen a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 4-0, echipa Benfica Lisabona, într-un meci din grupele Ligii Campionilor, arbitrat de Ovidiu Haţegan.

În minutul 70, Sane a executat perfect o livitură liberă, de la 23 de metri. Mingea trimisă de fostul jucător de la Manchester City a aterizat direct în poartă, fără nicio şansă pentru portarul de la Benfica.

De asemenea, Sane a fost unul dintre cei mai buni oameni de pe teren şi a oferit o pasă de gol la reuşita lui Lewandowski din minutul 82. Recitalul germanului nu s-a oprit aici şi a făcut dubla în minutul 84.

În plus, bavarezilor li s-au anulat două goluri după consultarea VAR: o reuşită a lui Lewandowski din minutul 43 şi una a lui Muller din minutul 52.

Afla mai multe despre: sane-bayern-benfica