VIDEO | Show total la Adelaide! Alexander Bublik, moment inedit în timpul meciului cu Lorenzo Musetti

Alexander Bublik (locul 31 ATP) s-a impus în trei seturi împotriva lui Lorenzo Musetti (locul 25 ATP), scor 3-6, 7-6, 5-7.

Tenismenul din Kazakhstan a trecut prin toate stările în timpul meciului cu italianul Lorenzo Musetti, din sferturile de finală de la Adelaide.

La scorul de 4-1 în setul doi, Bublik s-a simţit norocos şi a încercat o lovitură spectaculoasă printre picioare, cu care a reuşit să câştige game-ul.

A post shared by ATP Tour (@atptour)

În pauza dintre gameuri, Bublik s-a plâns arbitrului de un lucru neaşteptat, temperatura prosoapelor cu gheaţă. Jucătorul din Kazakhstan s-a plâns de faptul că respectivele prosoape sunt prea calde.

VIDEO | Momentul lui Bublik alături de fanul de la Adelaide

În setul decisiv, în ciuda tensiunii meciului, Bublik a decis să se alăture unui fan şi să-i mănânce din punga cu chipsuri!

Bublik a reuşit o revenire de senzaţie de la 3-5 şi s-a impus în partida din sferturile de finală a turneului de la Adelaide. În semifinale, Bublik îl va întâlni pe Jack Draper (locul 62 ATP).

Afla mai multe despre: alexander bubliklorenzo musettiadelaidetenis