VIDEO | Stanciu l-a învins pe Reghecampf şi s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor Arabiei

Al Ahli, echipă la care este legitimat Nicolae Stanciu, a eliminat echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf, Al Wasl, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor Arabiei.

Al Ahli, la care Stanciu a fost titular şi a jucat până în minutul 66, a câştigat cu 2-1, prin golurile marcate de Paulo Diaz şi Al Moasher, în primul minut de prelungire al meciului. Pentru echipa fostului antrenor de la FCSB a marcat Ali Saleh.

În meciul tur, a fost egalitate, 2-2. Celelalte echipe calificate sunt Etoile du Sahel (Tunisia), Al Merreikh (Sudan) şi Al Hilal (Arabia Saudită).

Afla mai multe despre: stanciureghecampf