VIDEO Victorie pentru Fiorentina la debutul în Serie A. Cât s-a terminat meciul dintre Verona şi Roma. AICI vezi rezumatele meciurilor

Serie A

Un singur gol s-a marcat în meciurile disputate sâmbătă în Serie A. Fiorentina a câştigat în faţa lui Torino, iar Verona - Roma s-a terminat 0-0

Verona au făcut  un egal fără goluri la primul lor meci în actualul sezon, însă întâlnirea de pe Bentegodi a fost una spectaculoasă. La debutul în Italia, Pedro a fost aproape de deschiderea scorului în prima repriză. Finalul a fost încins. Di Marco a trecut pe lângă gol - şutul său a lovit transversala. La poarta cealaltă, Spinazzola l-a imitat, iar Verona - Roma s-a terminat 0-0

Fiorentina a debutat cu un succes la limită în meciul de acasă cu Torino, disputat fără spectatori. Golul victoriei a venit târziu, cu un sfert de oră înainte de final. Castrovilli a fost la locul potrivit şi a înscris pentru echipa viola. Acelaşi jucător a fost aproape de dublă câteva minute mai târziu, dar Sirigu a intervenit salvator.

Afla mai multe despre: serie a