Bernd Storck, după primul punct reuşit de Sepsi în play-off: ”Sunt mândru! Suntem fericiţi că suntem aici”

Sepsi Sf. Gheorghe

Antrenorul celor de la Sepsi OSK, Bernd Storck (61 de ani), a tras concluziile după remiza cu cei de la CFR Cluj.

Sepsi OSK a încheiat la egalitate, pe teren propriu, cu CFR Cluj, scor 1-1, în etapa a doua din play-off-ul Superligii.

Marius Ştefănescu a deschis scorul în minutul 9, pentru gazde, dar clujenii au replicat în minutul 21, prin Matija Boben, care a înscris cu o lovitură de cap.

Pe final de partidă, portarul gazdelor, Niczuly, şi-a salvat echipa de la înfrângere şi partida s-a terminat la egalitate, 1-1.

Reacţia lui Bernd Storck: ”S-ar fi putut întâmpla orice, eu sunt fericit"

La capătul meciului, Bernd Storck s-a arătat mulţumit cu primul punct reuşit de Sepsi în play-off şi şi-a lăudat jucătorii pentru evoluţia avută.

"Am vrut să câştigăm. Echipa mea a dat totul, am avut mulţi jucători ofensivi pe teren. Sunt mândru de băieţii mei.

Avem încă opt meciuri în faţă, nu e nimic pierdut. Echipa mea a încercat totul, am jucat bine în faţa unui adversar puternic. Suntem fericiţi că suntem în play-off şi trebuie să ne bucurăm de fiecare meci!

Lucrurile mici fac diferenţa. Am avut şansele noastre, au avut şi noi o ocazie mare în final. S-ar fi putut întâmpla orice, eu sunt fericit", a declarat Storck, după meci.

În clasament, CFR este pe 3 şi are 28 de puncte, în timp ce Sepsi este pe locul 6, cu 23 de puncte.

Afla mai multe despre: sepsibernd storcksuperliga