VIDEO | Ce gol, ce nebunie! Bernardo Silva a semnat reuşita începutului de an. Execuţie magnifică a portughezului

Premier League

Bernardo Silva a reuşit un gol magnific în derby-ul dintre Newcastle United şi Manchester City. Portughezul a amuţit tribunele de pe St. James' Park cu o execuţie monumentală.

În minutul 26 al meciului, Kyle Walker a centrat în careu, iar fostul jucător al lui AS Monaco l-a executat pe Martin Dubravka cu un călcâi de senzaţie. Reuşita l-a impresionat şi pe Pep Guardiola, care şi-a pus mâinile în cap.

Cu toate aceastea, ”Coţofenele” nu s-au speriat , iar Isak şi Gordon au întors rezultatul în doar două minute. La pauză, Newcastle a intrat în avantaj, scor 2-1, însă, în cele din urmă, City s-a impus cu 3-2.

Afla mai multe despre: manchester citypremier leaguenewcastle