Antonio Sefer, meci de coşmar în Israel! A văzut cartonaşul roşu după doar şase minute pentru un fault criminal

Antonio Sefer, mijlocaşul lui Hapoel Beer Sheva, a fost eliminat, sâmbătă, la meciul de pe teren propriu cu Hapoel Haifa, câştigat cu scorul de 2-1, în play-off-ul campionatului Israelului.

Sefer, titular la gazde, a fost eliminat la scurt timp după start, în minutul 6.Acesta l-a faultat grosolan pe un adversar şi a văzut direct cartonaşul roşu.

Echipa sa a reuşit însă să se impună datorită golurilor marcate de Turgeman ’22 şi Shushenachev ’77. Pentru Hapoel Haifa a înscris Melamed, în minutul 55.

Hapoel Beer Sheva ocupă locul trei în clasament, cu 52 de puncte, în timp ce Hapoel Haifa este pe 4, cu 47 de puncte. Lider este Maccabi Tel Aviv, care are 62 de puncte.

Afla mai multe despre: seferisraelhapoel beer sheva