Bologna - Verona 2-0. Gazdele, a cincea victorie consecutivă în Serie A. Oaspeţii rămân în zona ”roşie”

Serie A

Bologna a reuşit o nouă victorie în Serie A. Formaţia pregătită de Thiago Motta (41 de ani) continuă să impresioneze lumea fotbalului din Italia.

Bologna, victorie la 0 cu Verona. Trupa lui Motta, pe locul 4 în Serie A

Se îngroaşă gluma cu Bologna. Trupa lui Thiago Motta a câstigat cu Verona, scor 2-0, şi a ajuns la cinci succese la rând în Serie A.

Primul gol al partidei a venit după greşeala portarului Montipo. Fabbian a profitat, iar gazdele aveau 1 la 0 la pauză.

Repriza a doua a mai adus o reuşită, tot în poarta Veronei. Freuler a înscris primul său gol din acest sezon pentru Bologna.

Revelaţia din Serie A se află cel puţin temporar pe poziţia a 4-a din campionatul Italiei, cu 48 de puncte după 26 de etape.

De partea cealaltă, cu 26 de meciuri jucate, Hellas Verona ocupă poziţia a 18-a în Serie A, cu doar 20 de puncte.

Sub ea se mai află doar două formaţii: Cagliari (19 puncte) şi Salernitana (13). Empoli, echipa unde este legitimat internaţionalul român Răzvan Marin, ocupă locul 16, cu 22 de puncte.

Afla mai multe despre: serie abolognaverona