Dennis Man, gol fabulos pentru Parma. Internaţionalul român a marcat spectaculos cu călcâiul | VIDEO

Dennis Man (24 de ani) s-a aflat pe lista marcatorilor în primul meci disputat de Parma în noul sezon competiţional din Italia.

Dennis Man, gol cu călcâiul la Parma. Început în forţă pentru internaţionalul român în noul sezon | VIDEO

Parma a învins-o, în deplasare, pe Bari, scor 3-0, în cadrul 32-milor din Cupa Italiei, avansând astfel în 16-mile competiţiei.

Utimul gol al întâlnirii a fost marcat de Dennis Man, în minutul 76, după ce a finalizat splendid, cu călcâiul, o pasă a argentinianului Cristian Ansaldi.

Pe lângă internaţionalul român, pentru Parma au mai punctat Adrian Benedyczak (8) şi Ange-Yoan Bonny (34).

Celălalt tricolor din lotul ”cruciaţilor”, Valentin Mihăilă a început meciul pe banca de rezerve, el revenind după accidentarea suferită în meciul României cu Elveţia (2-2).

Totuşi, a prins finalul partidei în teren, fiind introdus în minutul 77, în locul lui Bonny, unul dintre marcatori.

Parma va debuta în noul sezon din Serie B duminica viitoare, pe 20 august, pe teren propriu, în compania formaţiei FerapiSalo.

Afla mai multe despre: dennis mancupa italieiparma