Dinamo, remiză cu Viitorul Cluj, într-o partidă amicală. Probeme pentru Stoican. Un titular a ieşit accidentat

Fotbal intern

Formaţia Dinamo a remizat cu Viitorul Cluj, echipă din liga a treia, scor 1-1, într-un meci amical disputat la Buftea.

Pentru Dinamo a marcat Ahmed Bani, în minutul 14, dar pentru clujeni a înscris Denis Faragau, în minutul 23.

În prima repriză, Dinamo a evoluat în formula: Fara - De Moura, Giafer, Grigore (44 Aloe), Filip - Creţu, Carp - Bani, Borcea, Gradinaru - Măgureanu.

În partea a doua au jucat: Chesneau - Creţu, Giafer, Aloe, Filip - Carp (Neculai), Tone - Gradinaru (55 Mitruscsak), Bani, Amzar - Celar.

Partida de verificare a venit cu veşti proaste pentru Flavius Stoican şi în ceea ce priveşte indisponibilităţile din cadrul lotului.

Ricardo Grigore a ieşit accidentat. Fundaşul central a suferit o entorsă la gleznă şi nu a mai putut continua meciul.

"S-a accidentat Ricci Grigore, are o entorsă destul de urâtă", a declarat Stoican, la finalul partidei.

Pentru Dinamo urmează derby-ul cu Rapid, din campionat. Unul dintre cele mai importante teste pentru Flavius Stoican şi elevii săi va avea loc pe Arena Naţională, duminică, 27 februarie, de la ora 20:30, în runda cu numărul 28 a campionatului naţional.

Formaţia din Ştefan cel Mare este pe penultimul loc în Liga 1, cu doar 16 puncte acumulate în 27 de etape, şi are emoţii mare în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Afla mai multe despre: ricardo grigorefinamo