Fanii au făcut scandal la Marseille - Galatasaray. Muslera şi Payet au încercat să-i calmeze. Partida a fost întreruptă timp de 8 minute

Formaţia Galatasaray, la care joacă Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău, a remizat, joi seară, în deplasare, scor 0-0, cu echipa Olympique Marseille, într-un meci din grupele Ligii Europa.

În prima repriză, jocul a fost întrerupt aproximativ opt minute din cauza petardelor şi fumigenelor aruncate de fani.

Potrivit Bein Sports, fumigene şi chiar petarde au zburat dinspre fanii celor două echipe către suporterii adverşi. A fost nevoie de intervenţia rapidă a pompierilor.

Sursa citată notează că Fernando Muslera, căpitanul lui Galatasaray şi Dimitri Payet, căpitanul lui Marseille, au dialogat cu fanii încercând să-i calmeze.

Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan au fost titulari în formaţia lui Fatih Termin. Cicâldău a fost integralist, iar Moruţan a jucat până în minutul 72. Suporterii celor două echipe sunt recunoscuţi pentru felul impresionant în care îşi susţin formaţiile favorite. De altfel, în ziua meciului, forţele de ordine au fost în alertă pe durata întregii zile

Afla mai multe despre: marseillegalatasaray