Mourinho e lider în grupa de Conference League. A remarcat un jucător gambian după meci: ”A luat decizii bune în momente importante”

AS Roma a trecut cu scorul de 3-0 de formaţia Zorya Lugansk în Conference League

Chiar dacă a trimis în teren un 11 cu multe rezerve, Mourinho a obţinut a doua victorie din grupă şi este lider cu AS Roma.

Stephane El Shaarawy a deschis scorul în minutul 7 din pasa tânărului Darboe: ”Sunt foarte mulţumi de el. A jucat bine, a luat decizii important în momente importante” a spus Mourinho după meci, cu referire la tânărul jucător gambian.

Chris Smalling a făcut 2-0 în minutul 66, pentru ca la şase minute de la intrarea pe teren, Tammy Abraham să marcheze şi golul trei. AS Roma are şase puncte după două meciuri şi un golaveraj de 8-1. În runda viitoare dă piep cu Bodo Glimt.

”Am câştigat şi asta este foarte important. Mai mult, am dominat, chiar dacă am jucat împotriva unei echipee micuţe. Aşa e fotbalul, iar rezultatul este foarte important. După pauză, când i-am introdus pe Zaniolo şi Abraham am creat şi mai mult pericol. Şase puncte din nouă meciuri, suntem acolo pentru o calificare meritată” a spus Jose Mourinho, după meci.