Şi-a revenit ”Hurricane”! Performanţa atinsă de Harry Kane după hattrick-ul reuşit în Conference League

Tottenham nu a avut emoţii în confruntarea cu Mura, scor 5-1.

Englezii au rezolvat meciul din primele zece minute. Dele Ali a transformat o lovitură de la 11m în minutul 4, apoi Lo Celso a făcut 2-0 în minutul 8.

Mura a redus din handicap în minutul 53 prin Kous, iar cinci minute mai târziu, Nuno Santos l-a aruncat în luptă pe Harry Kane în locul tânărului Scarlett.

Atacantul naţionalei Angliei a marcat un hattrick. El a punctat în minutele 68, 76 şi 87 şi a stabilit scorul final: Tottenham - Mura 5-1.

Starul lui Spurs a devenit primul jucător care marchează un hattrick la Cupa Mondială, în preliminariile Euro, în Premier League, Cupa Angliei, Champions League, UEFA Europa League şi UEFA Conference League.

Afla mai multe despre: harry kane