Ianis Hagi, din nou rezervă la Alaves. Perioadă de coşmar pentru jucătorul român în Spania

Jucătorul român Ianis Hagi (25 de ani) nu trece prin cele mai bune momente de când a ajuns în Spania, la Deportivo Alaves.

Ianis Hagi, un nou meci ca rezervă la Alaves

Alaves şi Villareal se întâlnesc cu ocazia meciului din etapa cu numărul 24 din La Liga.

La fel ca în precedentele etape, Ianis Hagi a început şi această partidă tot pe banca de rezerve.

În runda trecută, când Alaves a înregistrat eşecul cu FC Barcelona (1-3), internaţionalul român a bifat doar 13 minute de joc.

Acesta a fost, de fapt, singurul timp de joc ce i-a fost oferit mijlocaşului de 25 de ani în precedentele cinci etape. Rămâne de văzut dacă va bifa minute şi în partida cu Villareal.

De când a ajuns în La Liga, Ianis Hagi a adunat 19 meciuri în toate competiţiile pentru Alaves. A oferit două goluri şi o pasă decisivă.

Un alt aspect care nu trebuie neglijat în legătură cu jucătorul naţionalei României este că acesta nu a fost niciodată integralist la Alaves în acest sezon.

Înaintea etapei, Deportivo Alaves se află pe locul 11 în La Liga, cu 26 de puncte.

Afla mai multe despre: ianis hagialavesstranierila liga