Înfrângere dureroasă pentru Begu! A condus cu 5-2 şi a ratat trei mingi de set, dar a fost eliminată în primul tur la Roma

Irina Begu, locul 113, venită din calificări, a fost învinsă, marţi, cu scorul de 6-2, 7-6 (5), de rusoaica Daria Kasatkina, locul 21 WTA, în primul tur al turneului de categorie Premier 5 de la Roma.

Begu s-a înclinat după un meci care durat o oră şi 35 minute şi după ce a ratat trei mingi de set, una la scorul de 5-2, iar celelalte la scorul de 5-3, în setul al doilea.

Pentru participarea la competiţia de la Foro Italico, Irina Begu va primi un premiu de 7.879 de euro şi 31 de puncte WTA.

Tot marţi, Mihaela Buzărnescu, locul 29 WTA, va evolua în primul tur contra letonei Jelena Ostapenko, locul 27 WTA.

Afla mai multe despre: irina begutenis