”La fotbal nu e cu cine vrea, e cu cine poate”. Ce a declarat Leo Grozavu după startul fals al Politehnicii Iaşi din Superligă. ”Am arătat ca o echipă mică”

Leo Grozavu a tras concluziile după meciul pierdut de Poli Iaşi pe terenul lui CFR Cluj, scor 0-2.

Deşi formaţia moldavă a început meciul ca din tun şi a marcat un gol anulat ulterior pentru o poziţie de offside, CFR a pus stăpânire pe joc şi a decis practic soarta celor trei puncte la doar patru minute după pauză. Leo Grozavu, tehnicianul nou-promovatei, a declarat că este dezamăgit de jocul echipei sale, dar nu a fost impresionat de modul în care a arătat fosta campioană a României.

”(n.r. Aţi vrut un rezultat bun, dar nu s-a putut) Nu ne putem prezenta la meciuri să nu vrem. La fotbal nu e cu cine vrea, e cu cine poate. În seara asta am putut foarte puţin. Naivitate, am arătat ca o echipă mică. Sper să fie un semnal de alarmă. Sunt dezamăgit de presaţie. Azi ne-au lipsit multe lucruri, nu vreau să fac declaraţii (n.r. despre ce i-a lipsit lui Poli Iaşi) pentru că suntem la cald. Mă aşteptam la cu totul altceva.

Blocajul ăsta mental pe care l-am avut în seara asta ne-a arătat că suntem mititei. Trebuie să ne debarasăm de haina ligii secunde. Am aşteptat foarte multe de la jucătorii pe care i-am introdus de la început. Nu facem o tragedie. Am pierdut în faţa unei echipe experimentate, care nu m-a dat pe spate. Este obligatoriu să mai vină jucători. Avem nevoie de calitate, experienţă şi personalitate”, a declarat Leo Grozavu după meci.

În următoarea etapă, Poli Iaşi va primi vizita lui Hermannstadt, pe 23 iulie, de la 18:30. Partida va fi transmisă în direct de Orange Sport 1.

Afla mai multe despre: poli iaşicfrleo grozavu