Mircea Lucescu a înfruntat echipa la care a scris istorie! Cum s-a terminat azi Dinamo Kiev - Şahtior Doneţk. În clasament, antrenorul român e departe de rivali

Dinamo Kiev a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, în compania echipei Şahtior Doneţk, în etapa a XXII-a a campionatului Ucrainei.

Remiză pentru Dinamo Kiev, echipa antrenată de Mircea Lucescu, în campionatul Ucrainei, scor 1-1, cu Şahtior

Pentru Dinamo Kiev a marcat Andriievski, în minutul 82, iar pentru Şahtior a punctat Stepanenko, în minutul 12.

În clasament, Dinamo Kiev este pe locul 4, cu 41 de puncte, iar Şahtior este lider, cu 53 de puncte.

Afla mai multe despre: dinamo kiev - şahtior doneţkmircea lucescu