VIDEO | Radu Drăguşin şi-a ieşit din minţi! Adversarii i-au cerut socoteală, după ce românul a făcut un gest nesportiv

Premier League

Radu Drăguşin a fost pentru a doua oară consecutiv pentru Tottenham, de data aceasta în meciul cu Luton Town de la Londra.

În minutul trei al partidei, ”pălăriile” au iniţiat un contraatac pe flancul drept, Andros Townsend a pasat în careu, Ross Barkley a trimis balonul în stânga, iar Chong l-a executat pe Guglielmo Vicario cu un şut plasat.

Cu trei minute înainte de pauză, la scorul de 1-0 pentru Luton, Chong a fost faultat de Bissouma. Londonezii şi-au pierdut cumpătul, iar Drăguşin l-a călcat, fără intensitate, pe olandezul Chong, care era întins pe gazon.

Luke Berry i-a cerut imediat socoteală lui Drăguşin, însă românul nu a vrut să discute cu adversarul.