Jucătorii lui Dinamo, după ce au obţinut o remiză la Arad: "În fiecare meci, în primele 20-30 de minute, luăm cartonaş roşu sau gol"

Mirko Ivanovski şi Cosmin Matei au vorbit la finalul meciului despre punctul obţinut de Dinamo.

Formaţia pregătită de Flavius Stoican a reuşit să obţină o remiză cu UTA Arad, deşi a avut doi oameni eliminaţi. Marco Ehmann şi Alex Răuţă au plecat mai devreme la cabine.

La capătul meciului, Mirko Ivanovski s-a declarat epuizat după efortul depus, subliniind faptul că a jucat pe toate poziţiile, dat fiind faptul că echipa sa a jucat în inferioritate numerică.

"Cum mă simt? Mort! Meci foarte greu pentru noi, iar în fiecare meci luăm cartonaş roşu, primele 20-30 de minute gol sau cartonaş roşu şi iar jucăm în 10 inşi sau 7 inşi.

Azi băieţii au demonstrat atitudine, caracter, forţă, că şi fără doi oameni putem lua puncte sau punct. Am jucat foarte bine azi, am luptat şi mă bucur că am luat punct şi nu am luat gol în deplasare.

Când am văzut primul cartonaş roşu am zis că nu se poate asa ceva! Iar, un nou meci, iar cartonaş sau luăm gol, am zis asta este. Mergem, luptăm, alergăm şi poate scoatem ceva. În afară de portar, am jucat toate posturile azi", a declarat Ivanovski, la finalul meciului.

Egalul cu UTA Arad, boost de încredere pentru meciurile viitoare

Cosmin Matei este de părere că remiza obţinută la Arad poate fi un punct de plecare solid pentru etapele viitoare.

”Aveam nevoie de ceva pozitiv în jurul echipei. Cred că ne dă moral modul în care s-a obţinut acest punct. Echipa a arătat că are spirit, am luptat toţi. De aici putem pleca să luptăm în continuare şi să ne îndeplinim obiectivul.

Noi ne-am implicat tot timpul, dar a lipsit concentrarea şi s-a întâmplat ca cineva să facă o greşeală şi am primit goluri foarte repede”, a fost şi reacţia lui Cosmin Matei.

Afla mai multe despre: dinamoivanovskicosmin matei