PAOK, victorie în campionatul Greciei. Echipa lui Răzvan Lucescu a revenit pe primul loc

PAOK Salonic a reuşit să o învingă pe PAS Lamia, succes în urma căruia echipa lui Răzvan Lucescu a revenit pe primul loc în campionatul Greciei.

Victorie extrem de importantă reuşită de PAOK

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins duminică, 3 martie, în deplasare, scor 2-0, formaţia PAS Lamia. PAOK este din nou lider în Super Liga greacă.

PAOK s-a impus destul de târziu la Lamia, Taison deschizând scorul în minutul 71. Abdul Baba Rahman a stabilit rezultatul final în minutul 90+2 şi PAOK a câştigat cu 2-0.

Formaţia antrenată de românul Răzvan Lucescu a revenit pe prima poziţie a clasamentului din Grecia, cu 60 de puncte, profitând de pasul greşit făcut de AEK Atena în meciul cu Aris Salonic, terminat la egalitate, 2-2.

AEK Atena se află acum pe locul al doilea, cu 59 de puncte, după 26 de etape scurse până în momentul de faţă.