Surpriză la pauză în Italia - Uruguay, la Cupa Mondială de Rugby! Cum s-a terminat meciul, după o repriză secundă cu o răsturnare de situaţie

Rugby

Italia a avut emoţii în faţa naţionalei din Uruguay, la Cupa Mondială de Rugby, dar s-a impus, în cele din urmă, cu 38-17, în a doua repriză.

Cupa Mondială de Rugby, integral pe canalele Orange Sport

Sud-americanii au avut o primă repriză de senzaţie în care au marcat şi un eseu, prin Nicolas Freitas.

La pauză tabela arăta un încredibil 17-7 pentru Uruguay.

Italienii au ieşit de la cabine mult mai hotărâţi. Cu Michele Lamaro în mare formă au reuşit patru eseuri. Tommaso Allan a fost şi el în zi de şut şi a transformat tot.

În schimb Los Teros nu au mai găsit drumul spre buturile europenilor. Uruguay nu a mai pus nimic pe tabelă. S-a terminat 38-17.

Italia este prima în grupă, dar poate fi depăşită de Franţa.

Joi seara, de la ora 22:00, "cocoşii galici" joacă cu Namibia, în direct la Orange Sport 3.

Afla mai multe despre: cupa mondiala de rugbyitalia uruguay rugbyromania cupa mondiala rugby