VIDEO | Galatasaray - Farul Constanţa 1-3. Super victorie reuşită de Hagi în faţa fostei echipe! Moruţan a fost titular în amicalul de lux

Farul Constanța

Galatsaray şi Farul Constanţa s-au întâlnit într-un meci amical. Băieţii lui Hagi s-au impus surprinzător, scor 3-1, graţie a trei goluri marcate pe final de meci.

Galatasaray şi Farul Constanţa s-au întâlnit într-un meci amical, odată cu pauza internaţională. Fotbaliştii neconvocaţi au avut şansa să mai prindă nişte minute pe teren, iar partida s-a dovedit a fi una folositoare pentru formaţia dobrogeană. Farul a înscris patru goluri, dar s-a impus cu 3-1.

Super victorie reuşită de Hagi în faţa fostei echipe

De Noijer a deschis scorul cu un autogol spectaculos, în minutul 29.

Cu Moruţan titluar în partea dreaptă a atacului, turcii au dominat partida, dar ocaziile ratate s-au răzbunat. Jefte a egalat în minutul 84, înainte ca Ely Fernandes să dea lovitura trei minute mai târziu. George Ganea a închis tabela în minutul 90, de la punctul cu var.

Afla mai multe despre: farul constanţaolimpiu moruţangalata farulgică hagi