Atletico - Betis 2-1. Victorie cu mari emoţii pentru madrileni. Horaţiu Moldovan, rezervă neutilizată | VIDEO

La Liga

Atletico Madrid a reuşit să treacă la limită de Betis, în campionatul Spaniei. A fost un succes obţinut cu multe emoţii de echipa lui Diego Simeone.

Atletico, victorie extrem de importantă cu Betis

Atletico Madrid a învins-o, pe teren propriu, pe Betis Sevilla, scor 2-1, în etapa a 27-a din La Liga.

Madrilenii au beneficiat de un autogol, cu ajutprul căruia au deschis scorul, în minutul 8. Autor: portarul andaluzilor, Rui Silva.

Acelaşi jucător a comis un fault în careu asupra lui Alvaro Morata şi Atletico a primit penalty în minutul 27, după decizia VAR.

A executat Alvaro Morata, însă Rui Silva a reuşit să apere, Morata a şutat din nou mingea respinsă de portar, dar Rui Silva s-a opus şi de această dată, goalkeeperul oaspeţilor intervenind şi a treia oară, tot la o reluare a lui Morata.

În minutul 44, Rui Silva a trebuit să se recunoască învins de lovitura de cap a lui Alvaro Morata şi madrilenii conduceau cu 2-0 la pauză.

William Carvalho a înscris pentru oaspeţi în minutul 62, dar meciul s-a încheiat cu victoria lui Atletico Madrid, pentru care portarul român Horaţiu Moldovan a fost rezervă neutilizată.

Atletico are 55 de puncte şi se află pe locul 4 în La Liga, iar Betis este pe 6, cu 42 de puncte.

Afla mai multe despre: la ligaatletico madridhoratiu moldovan