CSA Steaua, demonstraţie de forţă în Liga 2. Victorie clară a "roş-albaştrilor" în play-out-ul ligii secunde

Steaua

CSA Steaua s-a impus cu scorul de 4-1 în partida împotriva celor de la Progresul Spartac, din etapa a treia a play-out-ului Ligii a 2-a.

Fotbaliştii armatei s-au impus fără drept de apel pe teren propriu, împotriva unei echipe condamnată la retrogradarea în Liga 3, Progresul Spartac. 4-1 a fost scorul partidei disputate în Ghencea, câştigată de formaţia antrenată de Daniel Opriţa. Heras şi Bărbulescu au fost marcatorii "roş-albaştrilor". Atacantul iberic a punctat de două ori, ambele reuşite în primul act al partidei.

Golul trei a venit în urma unui autogol, Eduard Radu şi-a introdus mingea în propria poartă. Bărbulescu a punctat şi el în minutul 82, iar oaspeţii au marcat golul de onoare, în prelungirile partidei, prin Paliu. Scorul final a fost de 4-1, iar CSA Steaua a urcat pe prima poziţie a clasamentului din Grupa B din play-out. Concordia Chiajna este pe poziţia secundă, la egalitate de puncte cu formaţia lui Daniel Opriţa.