VIDEO | Cele mai tari naţionale de rugby se văd pe Orange Sport, în ultimele verificări înaintea Cupei Mondiale! Cum s-au încheiat Ţara Galilor - Anglia şi Scoţia - Franţa

Rugby

Rezultatele din Summer Nations Series sunt pe Orange Sport.

Ţara Galilor - Anglia 20-9

A fost un meci spectaculos între Ţara Galilor şi Anglia. La pauză, englezii aveau 9-6. În repriza secundă însăŢara Galilor şi-a intrat în ritm şi nu i-a mai dat nicio şansă Angliei. S-a terminat 20-9 pentru galezi, care pierduseră ultimele două confruntări directe.

Cele două rivale se întâlnesc şi sâmbăta viitoare, tot într-un meci test. Luna aceasta englezii îşi vor verifica forţele şi cu Irlanda, dar şi cu Fiji, în timp ce galezii vor mai avea un test cu Africa de Sud.

Scoţia - Franţa 25-21

Răsturnare de scor a fost şi în meciul dintre Scoţia şi Franţa, tot din cadrul Summer Nations Series. La pauză, naţionala cocoşului galic conducea cu 21-3. Scoţienii au făcut o repriză secundă perfectă, pe care au şi câştigat-o fără drept de apel, 22-0.

Scorul final a fost 25-21 pentru Scoţia, care şi-a luat astfel revanşa, după ultimele două eşecuri din meciurile directe cu francezii, din Six Nations. Ciulinii mai au două partide test, înainte de startul Cupei Mondiale. Franţa şi Georgia vor fi adversarele Scoţiei. Pentru cocoşul galic urmează trei verificări, cu Scoţia, Fiji şi cu Australia.

Afla mai multe despre: rugbysummer nations series